Cydonia Barocca
Gasten
via website Cydonia Barocca
Gratis voor studenten School of Arts
Za
19.05
— 21.05

Elk Pinksterweekend kan je in de Gentse binnenstad genieten van een barokfestival, vol muziek van de drie grootmeesters uit de Duitse barok: Bach, Telemann en Graupner. Florian Heyerick, al zijn hele leven lang op de bres voor minder evidente muzikale ontdekkingen, nodigt tijdens Cydonia Barocca specialisten uit binnen- en buitenland uit rond één specifiek instrument. Op zaterdag 19 mei kan je in de MIRY Concertzaal terecht voor een uniek concert rond de figuur van Paul Hindemith, zowat in zijn eentje als virtuoos, kamermusicus en componist verantwoordelijk voor de emancipatie van de viola en de viola d’amore in de 20ste eeuw. Tijdens dit concert brengen we een exacte historische reconstructie ten gehore van een optreden op 22 september 1924 te Dresden, waar Hindemith zelf een aantal werken van eigen hand ten gehore bracht (waaronder heel wat creaties): een sonate voor altviool solo, een sonate voor altviool met klavier, een sonate voor viola d’amore en klavier (en deze wordt gespeeld op het instrument dat Hindemith voor zich had laten bouwen, ter beschikking gesteld door het Hindemithinstituut Frankfurt), en verder nog een suite voor klavier en vier liederen.



Een organisatie van Cydonia Barocca in samenwerking met KASK/ School of Arts

Miry
Concertzaal
Zo
07.10.18 — 11:00
Miry Solorecital
Tom De Cock — Mani
Di
16.10.18 — 19:30
Miry Solorecital
Pieter Wispelwey — Bach Suites
Do
18.10.18 — 20:00
Miry Lied
Denzil Delaere — Rondom Beethoven
Wo
24.10.18 — 20:00
Miry Kamermuziek
Trio Khaldei — Prokofiev & Sjostakovitsj
Zo
28.10.18 — 20:00
Miry Kamermuziek
Jan Michiels, Vincenzo Casale & Hiroyuki Nakajima — Calligraphies Sonores
Vr
02.11.18 — 20:00
Miry Klavier
Aglika Genova & Liuben Dimitrov — Debussy, Casella, Ravel & Stravinsky
Zo
04.11.18 — 11:00
Miry Klavier
Jan Devlieger — Een Gentenaar in het achttiende-eeuwse Londen
Do
08.11.18 — 20:00
Miry Solorecital
Raphael Vanoli — Bibrax
Vr
16.11.18 — 20:00
Conservatorium op Scene
Symfonieorkest & solisten — KASK & Koninklijk Conservatorium O.L.V. Dirk Brossé
Wo
21.11.18 — 20:00
Miry Lied
Liesbeth Devos & Jozef De Beenhouwer — Schubert, Schumann, Brahms & Mortelmans
Do
29.11.18 — 20:00
Miry Kamermuziek
GAME (Ghent Advanced Master Ensemble)
Do
29.11.18 — 20:00
Miry vocaal
VRK & Brussels Philharmonic Ensemble o.l.v. Stephen Layton, Lore Binon & Ola Gjeilo — Dreamweaver
Zo
02.12.18 — 11:00
Miry Kamermuziek
Claire Chevallier & Sergei Istomin — Tsjajkovski's variaties op een rococothema
Do
06.12.18 — 20:00
Miry Klavier
Olga Pashchenko — Slavische klavieren
Vr
07.12.18 — 20:00
Miry Kamermuziek
GAME (Ghent Advanced Master Ensemble)
Wo
12.12.18 — 20:00
Miry Lied
Elise Caluwaerts & Elenora Pertz — Schumann, Liszt & Berg
Do
20.12.18 — 20:00
Miry Kamermuziek
Tiptoe Company — Parafrasi
Zo
06.01.19 — 11:00
Miry Solorecital
Jane Hyeonjin Cho — Bach, Paganini & Ysaye
Di
15.01.19 — 20:00
Miry Lied
Juliet Fraser & Mark Knoop — A Cold Trip / Winterreise
Di
29.01.19 — 20:00
Conservatorium op Scene
BLATTWERK — Repliek op Ligeti
Do
31.01.19 — 20:00
Miry Klavier
Johan Huys, Arne Deforce & Daan Vandewalle — GROKKING IMPROVISATIONS / DE PROFUNDIS